REKLAMA
REKLAMA

Technologie

PGS Software: Spółka znów podzieli się zyskiem

Lekkim wzrostem notowań PGS Software zareagował w piątek rynek na perspektywę wypłaty zaliczki na poczet przyszłej dywidendy.

Wojciech Gurgul, prezes PGS Software. Fot.

Foto: M. Pstrągowska

Zarząd chce, żeby zaliczka wyniosła 0,14 zł na akcję. Dzień prawa do jej wypłaty ustalono na 11 grudnia, a pieniądze mają powędrować na konta 20 grudnia. Informatyczna spółka regularnie dzieli się z akcjonariuszami zyskiem. Za 2017 r. wypłaciła w sumie 17,5 mln zł (0,62 zł na akcję), z czego 0,14 zł w formie zaliczki.

W I półroczu 2018 r. grupa wypracowała ponad 57 mln zł przychodów wobec 46,9 mln zł rok wcześniej. Natomiast zyski były niższe niż rok temu m.in. z powodu dodatkowych kosztów, wynikających ze wzrostu zatrudnienia. Drugie półrocze powinno być udane. W III kwartale przychody wzrosły rok do roku o 19 proc., do niemal 32 mln zł. Dokładne wyniki nie są jeszcze znane, ale zarząd zasygnalizował, że można się spodziewać znaczącego wpływu wyceny zabezpieczeń walutowych. Dołożyły one w III kwartale na plus około 1,9 mln zł. Raport spółka opublikuje 19 listopada.

W tym roku dywidendę z zysku za 2017 r. wypłaci w sumie około 40 proc. krajowych firm notowanych na GPW. Zdecydowana większość już to zrobiła. Wśród tych nielicznych, które będą transferować gotówkę później (bo mają np. przesunięty rok obrotowy), są m.in. Ambra, Skarbiec Holding czy Grodno. W Ambrze dzień dywidendy został ustalony na 24 października, a wypłaty na 7 listopada. Na akcję przypadnie 0,68 zł, co przy piątkowym kursie oznacza wysoką, niemal 6-proc. stopę.

Jeszcze wyższa, bo aż 15-proc., będzie ona w Skarbcu. Na akcję przypadnie 4,45 zł, a w sumie ponad 30 mln zł. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 25 października, a wypłacona zostanie 9 listopada. kmk

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/pgs_software


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA