Technologie

Digital Avenue inwestuje w gry internetowe

Notowana na NewConnect spółka podpisała umowę, na podstawie której, do 28 lutego, przejmie kontrolę nad firmą Fashiostyle.pl.
Foto: spółka

Digital Avenue chce do końca lutego 2012 r. przejąć firmę Fashiostyle.pl., której działalność skoncentrowana będzie (spółka jest w trakcie rejestracji) wokół internetowego serwisu pod taką samą domeną. Podmiot prowadzi m.in. popularną internetową grę dla fascynatek mody – Fashionstyle.pl. Giełdowa spółka chce przejąć większościowy pakiet „modowej" spółki od dotychczasowych udziałowców. – Naszą intencją jest jak najszybsze sfinalizowanie umowy. Czekamy tylko na rejestrację firmy. Mam nadzieję, że stanie się to szybko i już od IV kwartału będziemy mogli konsolidować wyniki Fashionstyle.pl – mówi Piotr Wąsowski, prezes Digital Avenue. Wartość transakcji nie jest znana. Wąsowski przyznaje, że przekroczy 100 tys. zł.

Digital Avenue już od jakiegoś czasu kooperuje z Fashionstyle.pl. W połowie czerwca firmy podpisały umowę o współpracy. Dotyczyła zarządzania powierzchnią reklamową serwisu oraz wspólnych projektów rozwojowych. – Chcieliśmy dać sobie trochę czasu na przyjrzenie się Fashionstyle.pl i zweryfikowanie czy współpraca jest korzystna dla obu stron. Test wypadł bardzo dobrze dlatego zdecydowaliśmy się wykonać kolejny krok – tłumaczy Wąsowski.

Założycielką, prezesem i udziałowcem Fashionstyle.pl. to jest Ola Sitarską - 18-letnia programistka z Jastrzębia Zdroju, jedna  z najbardziej znanych polskich twórczyń start-up'ów. Jest m.in. laureatką konkursów Startup School i Startup Weekend. Serwis ma 250 tys. zarejestrowanych użytkowniczek generujących blisko 6 milionów odsłon miesięcznie, które płacą za możliwość zostanie wirtualnymi projektantkami bądź modelkami. - Fashionstyle.pl to rentowny biznes. Zakładamy, że w 2012 r. może zarobić 200 tys. zł na poziomie EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja – red.) – mówi prezes Digital Avenue.

Zapowiada dalszy rozwój platformy, w tym tworzenie kolejnych gier on-line (MMO). Przypomina, że to jeden z najszybciej rosnących segmentów elektronicznej rozrywki. Powołuje się na badania firmy Gartner, która przewiduje, że rynek gier MMO ma zwiększyć swoją wartość do 2015 roku o ponad 230 proc. w porównaniu z bieżącym rokiem. - W Fashionstyle.pl gracz ma ogromne pole do popisu. Na chwilę przenosi się w internetowy świat mody. W świecie on-line może zrobić wszystko to, co w rzeczywistości nie byłoby tak szybko możliwe – podsumowuje.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.