REKLAMA
REKLAMA

Technologie

CD Projekt: kurs zaczął spadać

Po siedmiu wzrostowych sesjach dziś przyszedł czas na korektę. Akcje tracą ponad 3 proc. Obrót jest bardzo wysoki.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Kurs CD Projektu porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Zwyżki przybrały na sile po czerwcowym pokazie zwiastuna „Cyberpunka 2077". Nieprzerwaną  falę wzrostów obserwowaliśmy natomiast od 10 lipca do wczoraj. W ciągu tego okresu akcje podrożały o ponad 17 proc., a kapitalizacja dobiła do 20 mld zł, co pozwoliło CD Projektowi przegonić takie spółki jak PGE czy KGHM.  Ostatecznie na zakończeniu wczorajszej sesji akcje podrożały o ponad 4 proc. do 209,8 zł.

Dziś natomiast obserwujemy wyraźną przecenę. Przed południem za jeden walor CD Projektu trzeba zapłacić około 202 zł, co oznacza spadek o 3,5 proc. Właściciela zmieniły już akcje o wartości ponad 74 mln zł  - kolejny  dzień z rzędu to właśnie producent gier jest liderem pod względem wartości obrotu na warszawskiej giełdzie.

Przy obecnej wycenie kapitalizacja CD Projektu wynosi 19,4 mld zł, co oznacza że spółka jest ósmą największą krajową firmą na GPW. Przed nią jest ING z wyceną rzędu 23,2 mld zł. Aby twórca gier dobił do tego poziomu wycena jego akcji musiałaby wzrosnąć do 240-250 zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA