REKLAMA
REKLAMA

Technologie

CI Games chwali się 100 mln zł przychodów

Jesienna premiera gry „Lords of the Fallen” przełożyła sie na wyraźny wzrost przychodów CI Games w IV kwartale.
Foto: spółka

Przychody grupy CI Games w 2014 r. przekroczyły 100 mln zł, wynika ze wstępnych danych opublikowanych przez firmę w piątek po zamknięciu sesji. Były zatem o porównywalne (zakładając, że przekroczenie było nieznaczne) jak rok wcześniej gdy miały wartość 107,3 mln zł. CI Games nie ujawnia informacji na temat zysku operacyjnego i netto. W 2013 r. zarobek operacyjny sięgał 15,7 mln zł a netto aż 29,8 mln zł (dzięki transakcji jednorazowej). Po trzech kwartałach technologiczna spółka miała 27,9 mln zł przychodów, 20,35 mln zł straty operacyjnej i 20,25 mln zł straty netto.

Piguła informacyjna spółki CI Games

To oznacza, że w ostatnim kwartale przychody CI Games wyniosły co najmniej 72,1 mln zł. Był to zatem drugi w historii najlepszy kwartał dla firmy. Większą sprzedaż spółka wykazała jedynie w I kwartale 2013 r. (ponad 79 mln zł) gdy wprowadziła na rynek „Snipera 2". Skokowa wzrost sprzedaży w IV kwartale 2014 r. to zasługa premiery „Lords od the Fallen". Pierwsza gra fabularna (RPG) stworzona przez CI Games trafiła na sklepowe półki pod koniec października w wersji na komputery PC i konsole nowej generacji Xbox One i PS4. CI Games nie ujawnia danych sprzedażowych. Marek Tymiński, prezes CI Games mówił w połowie grudnia, że na rynek trafiło już 750 tys. kopii gry „Lords of the Fallen", z tego rzeczywista sprzedaż, do klienta końcowego, sięgnęła 50 proc. Jedną trzecią sprzedaży, co ma duże znaczenie jeśli chodzi o zyski, stanowiła sprzedaż wersji cyfrowych.

Giełdowa spółka publikując dane sprzedażowe za cały 2014 r. ujawniła też informacje na temat szacunkowego skonsolidowanego długu netto. Na koniec grudnia wynosił minus 9 mln zł co oznaczało nadwyżkę środków pieniężnych nad odsetkowymi zobowiązaniami finansowymi.

Przełom 2014 i 2015 r. dla akcjonariuszy CI Games był bardzo udany. Dopiero piątkowa sesja, spadkowa na GPW, przerwała sesję pięciu zwyżek z rzędu. W tym czasie kurs CI Games wzrósł do 8,2 zł z 7,46 zł wcześniej, czyli o prawie 10 proc. Na ostatniej sesji papiery potaniały jednak o 1 proc., do 8,12 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA