Sztuka

Przespaliśmy okazję taniego zakupu

Inwestycje alternatywne › Na aukcjach znajdziemy sztukę na każdą kieszeń.

Janusz Miliszkiewicz

janusz.miliszkiewicz@parkiet.com
Tamara Łempicka sportretowała swojego kucharza. Obraz ma wycenę szacunkową 600 tys. zł–1 mln zł.
Desa

17 grudnia Desa Unicum wystawi na aukcji sztukę dawną i obrazy z okresu międzywojennego (www.desa.pl). Przebojem oferty jest obraz Tamary Łempickiej. To portret kucharza malarki. Obraz (30 na 23 cm) z ok. 1943 r. ma estymację 600 tys.–1 mln zł.

Tamara Łempicka (1898– –1980) dziś jest światową gwiazdą. W polskich mediach opisywana jest jako „najdroższa polska malarka", choć urodziła się prawdopodobnie w Moskwie, zmarła w Meksyku i prawie całe życie spędziła poza Polską.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Parkiet

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.