Sztuka

Ważne, komu sprzedajesz

Firma z renomą nie będzie opóźniała wypłaty.
villalafleur.pl

Z raportu za 2020 rok wynika, że aukcje sztuki organizuje 29 domów aukcyjnych i galerii. Ranking wylicza firmy o największych obrotach. Pierwsza z nich Desa Unicum miała obroty ok. 196 mln zł, co zapewniło jej udział w rynku na poziomie 51,6 proc. Dziesiąty w rankingu Warszawski Dom Aukcyjny miał roczne obroty ok. 3,6 mln zł. Z kolei dwudziesty w rankingu Nautilus utargował w minionym roku ok. 809 tys. zł.

Istnieje przepaść pomiędzy potencjałem gospodarczym lidera i typowych firm. Komu powierzyć towar do sprzedania? To pytanie wyjątkowo aktualne przed gorączką grudniowych aukcji. Z drukowanego raportu portalu Artinfo.pl wynika, że 53,4 proc. rocznych obrotów przypada na IV kwartał roku. Z tego największe obroty notowane są w grudniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.