Sztuka

Obraz na wagę złota

Czy obraz kupiony na lokatę odkupią od nas za 30 lat.

Obrazy Bronisławy Rychter-Janowskiej kultywują polskie mity narodowe.

Foto: Sopocki Dom Aukcyjny

Polacy wszystko kupią na rynku sztuki. Tylko po co?! Obraz na lokatę powinien być jak sztabka złota. Niestety, domy aukcyjne i antykwariaty coraz częściej wystawiają przypadkowe obiekty o wątpliwej jakości estetycznej lub lokacyjnej. Czyszczą strychy i piwnice z przedmiotów, których przez lata nikt nie chciał. Jak trafnie wybierać? Z bieżącej oferty wybrałem dwa obrazy we względnie niskich cenach. To obrazy Bronisławy Rychter-Janowskiej oraz Jana Szancenbacha. Uważam, że mogą być dobrą lokatą. Dlaczego?

Duch polskiej tradycji

Sopocki Dom Aukcyjny 10 kwietnia wystawi na aukcji m.in. obraz Bronisławy Rychter-Janowskiej (1868–1953). Malarka sławiła czar polskiego dworu. Przedstawiała dwór w swojskim pejzażu lub rozświetlone słońcem stylowe, zaciszne wnętrza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.