Surowce i paliwa

Mniejszościowi akcjonariusze Onico przechodzą do ofensywy

Walne zgromadzenie wymieniło radę nadzorczą i odwołało prezesa. Powołało też rewidenta, który ma zbadać sytuację w spółce. Nowe władze liczą, że firmę uda się jeszcze uratować.
Foto: materiały prasowe

Sytuacja w Onico, grupie specjalizującej się w handlu paliwami, gazem, olejami przemysłowymi i bitumenami, której akcje są notowane na NewConnect, jest coraz bardziej niejasna. Kilka dni temu zarząd spółki w komunikacie giełdowym poinformował, że odwołuje zwołane na 25 września nadzwyczajne walne zgromadzenie. Przyczyn swojej decyzji nie podał. Jednocześnie zwołał kolejne na 12 listopada. W obu przypadkach kluczowymi punktami porządku obrad były zmiany w radzie nadzorczej, których domagali się akcjonariusze mniejszościowi. Mimo działań zarządu czwartkowe walne zgromadzenie się odbyło.

Powołano rewidenta

W trakcie obrad odwołano dotychczasową radę nadzorczą i powołano nową. W jej skład weszli: Jarosław Kołkowski, Stefan Jaworski, Krzysztof Korwin-Kossakowski, Ireneusz Raczyński i Piotr Kostarski. Ponadto akcjonariusze powołali rewidenta ds. szczególnych, który ma zbadać sytuację grupy i podejmowane w niej decyzje. Efektem przegłosowanych uchwał ma być ochrona interesów akcjonariuszy i rozpoczęcie działań zmierzających do naprawy sytuacji w Onico. Informacje takie przekazano w komunikacie prasowym, który rozesłała do mediów agencja public relations w imieniu nowej rady.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.