REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Surowce i paliwa

Alumetal: Bez zmian w polityce dywidendowej

Mimo słabszego półrocza w wykonaniu Alumetalu spółka nie wycofuje się z zadeklarowanej polityki dywidendowej i zapowiada chęć wypłaty nagrody wynoszącej do 70 proc. z wypracowanego zysku. Ze względu na osiągnięte wyniki emitent nie zakłada, że w tym roku uda mu się zrealizować cele programu motywacyjnego, w którym wynik EBITDA miał wynosić 129,1 mln zł.

Spowolnienie na rynku samochodowym przełożyło się na wyniki firmy zarządzanej przez Agnieszkę Drzyżdżyk.

Foto: materiały prasowe

Wolumeny sprzedaży w I półroczu realizowane przez spółkę wyniosły 104,2 tys. ton i były zbliżone do wyników z takiego samego okresu 2018 r., kiedy to wynosiły 103,5 tys. ton.

– W bieżącym roku będziemy się bardziej skupiali na utrzymaniu poziomu wolumenów niż na ich maksymalizacji – stwierdza Agnieszka Drzyżdżyk, prezes Alumetalu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA