Surowce i paliwa

Unimot: Fotowoltaika i handel ropą napędzą wyniki

W czwartek giełdowi inwestorzy zdecydowanie chętnie pozbywali się akcji Unimotu – kurs mocno spadał, przed południem nawet o 10,4 proc., do 38,1 zł za jeden papier. Powodem przeceny mogły być informacje dotyczące wstępnych wyników finansowych grupy za II kwartał.
Foto: Adobestock

W okresie od kwietnia do czerwca grupa Unimotu zanotowała 981,6 mln zł przychodów i 15,4 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. Oznacza to, że w ujęciu rok do roku rezultaty te spadły odpowiednio o 2,6 proc. i 7,8 proc.

– Ze względu na ograniczenia wywołane koronawirusem przez większość II kwartału niektóre nasze spółki nie prowadziły działalności zgodnie ze swoimi zamierzeniami. Unimot Energia i Gaz, realizując podpisane umowy, czasowo wstrzymał pozyskiwanie nowych klientów – informuje Marek Moroz, wiceprezes ds. finansowych Unimotu. Dodaje, że w drugiej połowie czerwca pozyskiwanie nowych klientów zostało wznowione, co ma zaowocować dodatkowymi przychodami w latach 2021–2022. Działalność w ograniczonym zakresie prowadziła też firma Green Electricity zajmująca się wypożyczaniem hulajnóg i skuterów. Trwające wakacje sprzyjają wzrostowi zapotrzebowania na tzw. usługi mikromobilności, co pozytywnie wpływa na obecne wyniki finansowe tego podmiotu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.