REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

MOL chce zostać chemicznym gigantem

Węgrzy szukają strategicznych partnerów wśród producentów wyrobów poliuretanowych w regionie. Liczą na wysokie zyski.

MOL Group, którego prezesem jest Zsolt Hernádi, zauważa, że surowce petrochemiczne mają niższe marże od produktów specjalistycznych powstających na ich bazie.

Foto: materiały prasowe

Węgierski koncern MOL kontynuuje działania, które mają uczynić z niego największą firmę chemiczną w Europie Środkowo-Wschodniej. Ma w tym pomóc przebudowa oferty produktowej w kierunku półproduktów i produktów specjalistycznych. W latach 2017–2021 zamierza na ten cel przeznaczyć około 1,5 mld USD (około 5,8 mld zł).

Wzrosną zyski

– Poliole polieterowe, stanowiące bazę do produkcji pianek poliuretanowych, to nasz główny kierunek ekspansji w sektorze petrochemicznym. Na tę decyzję wpłynęło ich szerokie zastosowanie w branżach: motoryzacyjnej, budowlanej, opakowaniowej czy meblarskiej – informują „Parkiet" przedstawiciele MOL Group.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA