Surowce i paliwa

PGG: Na pełnych mocach

Plan operacyjny Polskiej Grupy Górniczej na III kwartał zakłada utrzymanie pięciodniowego tygodnia pracy we wszystkich kopalniach, poziomu produkcji, a także robót przygotowawczych i inwestycji pozwalających na bezpieczne funkcjonowanie spółki.
Foto: Bloomberg

Węglowy gigant w ostatnich miesiącach zmagał się ze spadkiem zamówień ze strony krajowych elektrowni i z falą zakażeń koronawirusem wśród załogi. Po trzech tygodniach przestoju w dziesięciu kopalniach od przyszłego tygodnia zakłady te wrócą do pracy na pełnych mocach.

Tymczasem węglowa spółka wciąż nie wie jeszcze, jak dużo paliwa potrzebne będzie krajowym elektrowniom do końca roku. Aktualnie trwa ustalanie ze spółkami energetycznymi harmonogramu odbiorów zakontraktowanego węgla. O wielkiej niepewności mówią górnicze związki zawodowe. Z ich relacji wynika, że PGG miała zagwarantowany odbiór surowca tylko do końca czerwca. Związkowcy oczekują więc od zarządu węglowej spółki podjęcia zdecydowanych działań, które skłonią energetykę do odbioru zakontraktowanego węgla do końca roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.