REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orlen: Ekspansja w Chinach

W pierwszym etapie nowa firma zaoferuje oleje silnikowe.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

Foto: materiały prasowe

W tym roku PKN Orlen chce zarejestrować w chińskim Suzhou firmę zależną Orlen China, która ma stanowić centrum kompetencji sprzedażowych, marketingowych, logistycznych i spedycyjnych na lokalnym rynku. W pierwszym etapie będzie prowadzić działalność w prowincji Jiangsu (na wschodzie kraju) i prowincjach sąsiadujących. Początkowo w jej ofercie znajdą się oleje silnikowe produkowane przez płocki koncern. Do tej pory były dystrybuowane w Chinach za pośrednictwem zewnętrznych partnerów. Orlen szacuje, że zmiana modelu sprzedaży z wykorzystaniem własnej firmy pozwoli w ciągu najbliższych trzech lat wypracować kilkukrotnie wyższy zysk operacyjny niż obecnie.

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, informuje, że powołanie nowej spółki to strategiczna decyzja, której celem jest wzmocnienie pozycji koncernu na perspektywicznym chińskim rynku i w krajach sąsiednich. Zbudowanie własnych kompetencji sprzedażowych ma umożliwić nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale też optymalizację kosztów i terminów dostaw. – Obecnie w samej Azji nasze produkty eksportujemy do 20 krajów. Co ważne, wraz ze wzmacnianiem kompetencji sprzedażowych Orlen China może stać się platformą do plasowania na azjatyckim rynku innych produktów, w tym petrochemicznych – twierdzi Obajtek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA