Surowce i paliwa

Tesgas: Rośnie wartość portfela zamówień

Wartość portfela zamówień Tesgasu (spółki matki) wynosi dziś 145 mln zł. Jest o 19,8 proc. wyższa niż rok temu. Znacząco przekracza także ubiegłoroczne przychody całej grupy kapitałowej, które wyniosły 102,4 mln zł.
Foto: materiały prasowe

To z kolei może zapowiadać istotną poprawę wyników w kolejnych kwartałach. Dla Tesgasu głównym obszarem wzrostu są prace budowlane realizowane dla branży gazowniczej. W ubiegłym roku firma uzyskała z tego tytułu dwie trzecie przychodów. Strategia w biznesie usług dla gazownictwa zakłada intensyfikację działań zmierzających do pozyskania kontraktów o coraz wyższej wartości jednostkowej i stopniowego zwiększania kompleksowości oferty o kolejne specjalistyczne usługi.

Głównymi zleceniodawcami nadal powinny być grupy PGNiG i Gaz-Systemu. W 2020 r. zapewniły Tesgasowi odpowiednio 32,5 proc. i 26 proc. całości wpływów. Niezależnie od tego krajowy rynek usług wykonawczych w branży gazowniczej postrzegany jest jako bardzo perspektywiczny ze względu na liczne inwestycje prowadzone w tym sektorze. Chodzi nie tylko o budowę gazociągów, ale i kopalń, magazynów gazu oraz modernizację już istniejącej infrastruktury.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.