REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Surowce i paliwa

Serinus Energy. Nadzieja na wzrost

Ubiegły rok Serinus Energy zamknął 7,5 mln zł czystej straty. Rok wcześniej przekraczała 17,7 mln zł.
Foto: Adobestock

Na plus nie udało się wyjść mimo podwojenia przychodów uzyskanych ze sprzedaży ropy i gazu. Zarząd spółki liczy, że ten rok będzie lepszy, m.in. za sprawą zwiększenia wydobycia w Rumunii i Tunezji oraz wypracowania na obu rynkach dodatnich przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej. Pomimo pandemii koronawirusa korzystna sytuacja jest zwłaszcza w pierwszym z tych krajów. Spółka przekonuje, że eksploatacja odkrytych przez nią złóż gazu jest bardzo opłacalna ze względu na niskie koszty wierceń, wysoką wydajność wydobycia, niskie koszty operacyjne oraz położenie w pobliżu infrastruktury transportowej i rynków zbytu.

Coraz lepiej rokuje również działalność prowadzona w Tunezji. Po przedłużającym się okresie stagnacji związanym z sytuacją polityczno-społeczną, również w tym państwie jest szansa na wzrost wydobycia ropy i gazu. Cel ten firma będzie jednak chciała osiągnąć przy jak najmniejszych nakładach inwestycyjnych. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA