Surowce i paliwa

Grupa Kęty mierzy jeszcze nieco wyżej

Mimo wymagającego otoczenia makro w 2020 r. grupa chce poprawić wyniki względem rekordowego 2019 r. Wstępnie deklaruje sowitą dywidendę.

Kierowana przez Dariusza Mańko grupa od lat rośnie dzięki rozważnemu rozwojowi organicznemu – z korzyścią dla akcjonariuszy, a pośrednio polskich emerytów.

Foto: materiały prasowe

W 2020 r. Grupa Kęty postawiła sobie za cel wypracowanie 3,31 mld zł przychodów, o 3 proc. więcej niż rok wcześniej – ma to umożliwić wzrost sprzedaży w ujęciu ilościowym (na wartość przychodów mają wpływ notowania metalu i walut). Wynik EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja) ma wzrosnąć o 2 proc., do 535 mln zł, zysk operacyjny o 1 proc., do 389 mln zł.

O dywidendzie w marcu...

Budżet przewiduje powtórzenie rekordowego zysku netto, czyli 294 mln zł (prawie 31 zł na akcję). Gdyby oczyścić ubiegłoroczną bazę z wpływu rekompensaty z tytułu wzrostu cen prądu, prognozowany na 2020 r. zysk byłby wyższy o 2 proc. rok do roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.