Firmy

Nestmedic: Ruszyć ze sprzedażą

W I kwartale 2017 r. na rynek NewConnect chce wejść firma Nestmedic – producent telemedycznego urządzenia Pregnabit służącego do badania akcji serca płodu, tętna matki oraz umożliwiającego zapis czynności skurczowej mięśnia macicy.

Patrycja Wizińska-Socha, prezes spółki Nestmedic.

Foto: Archiwum

Zapisy na akcje w ofercie prywatnej ruszą w połowie grudnia i potrwają do końca roku. Firma chce pozyskać od inwestorów 4 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na ekspansję zagraniczną oraz dalszy rozwój produktów.

Według wydanego w tym roku raportu PwC „Pacjent w świecie cyfrowym" wielkość polskiego rynku telekonsultacji podwoiła się w zaledwie 12 miesięcy. Eksperci szacują, że w przyszłości w Europie Środkowo-Wschodniej z urządzeń telemedycznych będzie korzystało 14,1 mln osób. – Dajemy lekarzom i pacjentkom urządzenie łączące specjalistyczny, mobilny sprzęt medyczny, technologie chmurowe i zaawansowaną algorytmikę. Można powiedzieć, że wprowadzamy kardiotokografię w XXI wiek – mówi Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic. – Podczas badań rynku zauważyliśmy znaczną grupę pacjentek mających trudne doświadczenia, takie jak historie poronień, trudności z zajściem w ciążę. Dla takich kobiet Pregnabit to nie tylko bieżące monitorowanie stanu płodu i możliwość kontrolowania sytuacji, ale też związane z tym poczucie bezpieczeństwa – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.