Firmy

Arteria: Duże profity z akwizycji

25,3 zł – tyle zdaniem analityków Vestor DM powinien kosztować jeden walor Arterii – spółki, która dysponuje największym w Polsce komercyjnym call center.

Poprzednio broker wyceniał jeden papier firmy na 23,8 zł. W piątek po południu za akcje spółki płacono po 16,74 zł. Kurs rósł o 3 proc., a ponad 4 tys. papierów zmieniło właściciela.

Na początku lipca 2015 r. Arteria ogłosiła podpisanie umowy przejęcia – od Orange Contact Center – podmiotu działającego w segmencie call center. Spółka ta dysponuje 700 stanowiskami, a w ubiegłym roku wypracowała 31 mln zł przychodów. Eksperci z Vestor DM przewidują, że Contact Center zostanie włączone do grupy na przełomie III i IV kwartału. Już w tym roku, jak prognozują, przejęta firma ma dać Arterii 6,3 mln zł dodatkowej sprzedaży, a w 2016 r. ma to być 25 mln zł.

Dodatkowo, zdaniem Vestor DM, jeśli przejęcie dojdzie do skutku, to obecna pozycja gotówkowa Arterii pozwala jej sfinalizować transakcję bez znacznego zwiększania dźwigni finansowej. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że spółka nie wypłaciła dywidendy z zysku za 2014 r.

Powiązane artykuły