REKLAMA
REKLAMA

Spółki

Wydarzenie: Nowe regulacje budzą uzasadnione obawy

W środę zakończył się VIII Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG poświęcony najważniejszym zmianom regulacyjnym i roli prawników w zapewnieniu bezpieczeństwa funkcjonowania firm z GPW.

Jedna zła decyzja dotycząca regulacji prawnych może firmę zaorać – ostrzegano podczas kongresu.

Foto: Archiwum

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poświęcone osobistej odpowiedzialności członków zarządów. To efekt obaw związanych z nowymi regulacjami wynikającymi z wdrażania unijnej dyrektywy MAR, która przewiduje milionowe kary za niedopełnienie obowiązków informacyjnych.

– Za złe prowadzenie biznesu można co najmniej stracić stanowisko, natomiast za naruszenie jakichś przepisów, niekoniecznie istotnych, można zostać pociągniętym do odpowiedzialności karnej – oburzał się prof. Marek Wierzbowski z Kancelarii Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA