Przemysł

APS Energia. Dobra sytuacja na rosyjskim rynku

Nowy zakład zwiększy moce produkcyjne 2,5-krotnie.

Piotr Szewczyk, prezes APS Energia

Foto: parkiet.com

Producent systemów zasilania awaryjnego uruchomi nowy zakład w Jekaterynburgu, który pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych rosyjskiej spółki zależnej ponad 2,5-krotnie. Podczas czwartkowej sesji akcje APS Energii kosztowały 1,97 zł, czyli tyle samo ile na środowym zamknięciu.

Spółka zależna OOO APS Energia Rus podpisała z ZAO Uralenergo przedwstępną umowę kupna-sprzedaży budynku administracyjno-produkcyjnego, gdzie ma powstać nowy zakład. Wartość umowy to 80 mln rubli (ok. 4,8 mln zł). – Uruchomienie nowego zakładu w Rosji to przede wszystkim odpowiedź na bardzo korzystną sytuację na tamtejszym rynku. Chodzi tu głównie o inwestycje w branży energetycznej, dla której realizujemy coraz więcej zamówień. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów, musimy zwiększyć zarówno powierzchnię produkcyjną, jak i biurową. Nowy zakład to także możliwość poszerzenia oferty o urządzenia nowszej generacji oraz te przeznaczone na inne segmenty rynku – tłumaczy Piotr Szewczyk, prezes APS Energia. W ciągu trzech kwartałów 2019 r. grupa wypracowała 84,6 mln zł przychodów, czyli o blisko 5 proc. więcej niż przed rokiem. Poniosła 0,9 mln zł straty, wobec 1,5 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.