REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Mocno rosną zyski Seleny FM ze sprzedaży chemii budowlanej

Grupa poprawia rentowność za sprawą innowacyjnych produktów wprowadzanych na kolejne rynki. Pomagają też niskie ceny surowców i ekspansja zagraniczna.
Foto: materiały prasowe

Podczas piątkowej sesji popyt na akcje Seleny FM był zdecydowanie większy niż ich podaż. Już na otwarciu notowań kurs wynosił 13,4 zł, co oznaczało wzrost o 3,9 proc. W następnych minutach sięgał nawet 14,7 zł (+14 proc.). Ostatnio po takich cenach handlowano akcjami na początku ubiegłego roku. Wzmożone zainteresowanie walorami producenta i dystrybutora wyrobów chemii budowlanej to niewątpliwie konsekwencja osiągania przez grupę coraz lepszych wyników i dość dobrych perspektyw na najbliższą przyszłość.

Więcej innowacji

W III kwartale skonsolidowane przychody Seleny FM wyniosły 391,8 mln zł, a zarobek netto zbliżył się do 26,3 mln zł. W ujęciu rok do roku te kwoty wzrosły odpowiednio o 12,9 i 105,7 proc. Zarząd informuje, że grupa utrzymuje wysoką dynamikę sprzedaży głównie dzięki wzrostowi organicznemu, wprowadzaniu na rynek kolejnych innowacyjnych produktów i korzystnym cenom surowców.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA