REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Cele finansowe w zasięgu Alumetalu

Producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych zakłada poprawę wyników i zapowiada wyższą dywidendę z tegorocznego zysku.
Foto: Fotolia

W ocenie zarządu Alumetalu cele finansowe zawarte w programie opcji menedżerskich, zakładające uzyskanie w 2018 r. EBITDA na poziomie 117,4 mln zł i 86,2 mln zł zysku netto, są realne do wypełnienia.

Cele w zasięgu spółki

– Wolumeny sprzedaży pozwalają zakładać, że zrealizujemy wyniki założone w programie opcji menedżerskich na ten rok – poinformowała Agnieszka Drzyżdżyk, członek zarządu Alumetalu. W III kwartale 2018 r. wolumen sprzedaży wyrobów gotowych wzrósł o 14 proc., do 48,6 tys. ton. Narastająco po trzech kwartałach wolumen zwiększył się do 152,1 tys. ton ze 131 tys. ton rok wcześniej. Zgodnie z założeniami spółki w tym roku wolumen ma przekroczyć 200 tys. ton. – W IV kwartale spodziewamy się poprawy ubiegłorocznego wyniku sprzedaży na poziomie 42 tys. ton. Po krótkim okresie zastoju koncerny motoryzacyjne zwiększają zamówienia, co obserwujemy w tym kwartale – wyjaśniła Drzyżdżyk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA