Przemysł

Rekordowe wyniki Aplisensu

W ciągu trzech kwartałów 2019 r. producent nowoczesnej aparatury kontrolno-pomiarowej wypracował rekordowe przychody i zysk. Euforii nie widać jednak na kursie, który wynosi 10,6 zł, czyli tyle samo, ile wynosił na koniec czwartkowej sesji.
Foto: materiały prasowe

Od stycznia do końca września skonsolidowane przychody Aplisensu wyniosły 87,7 mln zł, co oznacza wzrost o 14 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 12,2 mln zł, co oznacza wzrost o 2,3 proc. rok do roku. Bardzo dobre wyniki udało się wypracować m.in. dzięki dobrej koniunkturze rynkowej oraz przejęciu spółki Czah-Pomiar, której dokonano w ubiegłym roku.

– Skokowy wzrost wyników to przede wszystkim efekt utrzymującego się od początku bieżącego roku wysokiego poziom inwestycji w ekologię, dobrej sytuacji na rynkach WNP oraz akwizycji spółki Czah-Pomiar, która pozwoliła nam na ekspansję w nowych segmentach rynku. Ponadto wdrażamy do produkcji nowe, innowacyjne urządzenia i pozyskujemy dla nich certyfikaty, dzięki czemu nasza aparatura jest obecna w coraz większej liczbie krajów – tłumaczy Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.