Przemysł

TIM: Rekordowy miesiąc

Tim, największy krajowy dystrybutor elektrotechniki, jest na dobrej drodze do kolejnego rekordu rocznych obrotów.

Siedziba centrali TIM SA

Foto: materiały prasowe

W okresie od stycznia do października grupa zanotowała 668,4 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o ponad 6 proc. względem analogicznego okresu 2018 r. Co istotne, w zakończonym miesiącu tempo wzrostu przyspieszyło. Był to równocześnie najlepszy w historii firmy miesiąc pod względem wypracowanych obrotów (sprzedaż wyniosła 80,4 mln zł). Co istotne, za ten wynik w większości odpowiadały przychody z kanału e-commerce, które osiągnęły również rekordową kwotę – niemal 57 mln zł.

– Październik to zawsze środek najintensywniejszego okresu w branży elektrotechnicznej, na dodatek z bardzo dużą liczbą dni roboczych. Z jednej strony mogliśmy zatem spodziewać się kolejnego rekordu właśnie teraz, z drugiej – przekroczenie poziomu 80 mln do końca nie było pewne – komentuje Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM-u. – To dla nas historyczna chwila. Stoi za nią już ponad sześć lat najnowszej historii TIM-u, w której związaliśmy się z kanałem e-commerce – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.