REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Rainbow ma za sobą trudny kwartał

Spółka opublikowała wstępne wyniki po trzech kwartałach.
Foto: materiały prasowe

Według szacunkowych danych skonsolidowane przychody ze sprzedaży za trzy kwartały tego roku wyniosły 1,364 mld zł. Przed rokiem w tym samym okresie spółka Rainbow miał 1,182 mln zł przychodów. Skonsolidowany wynik netto za okres od stycznia do września tego roku sięga 14,156 mln zł w porównaniu do 44,348 mln zł w tym samym czasie przed rokiem.

„W opinii zarządu spółki, wpływ na powyższe wyniki, w tym w odniesieniu do wyników za porównywalny okres 2017 roku, miały w szczególności następujące czynniki, które szczegółowo, w odniesieniu do danych półrocznych, zostały opisane w treści opublikowanego w dniu 28 września 2018 roku "Rozszerzonego skonsolidowanego raportu półrocznego Grupy Kapitałowej Rainbow Tours za półrocze 2018 roku". Tymi czynnikami są agresywna polityka cenowa jednego z konkurentów spółki oraz znaczna nadpodaż oferty na rynku usług turystycznych. „Powyższe czynniki (...) znaczne obniżenie średnich cen i marż" – czytamy w komunikacie.

Ponadto, jak tłumaczy Rainbow, na sprzedaż negatywnie wpływały również utrzymująca się od kwietnia do września 2018 roku bardzo dobra pogoda w Polsce oraz piłkarski mundial.

Od początku roku notowania Rainbow spadły o ponad 60 proc.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA