REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Grupa Recykl odnotowuje 25,4 mln zł przychodów za I półrocze

Grupa Recykl, działająca w sektorze zagospodarowywania odpadów w postaci zużytych opon, odnotowała w I półroczu 2019 r. 1,1 mln zł zysku netto przy 25,4 mln zł przychodów i 19 proc. marży EBITDA.
Foto: materiały prasowe

Spółka w tym okresie pozyskała z emisji akcji 6 mln zł. Zrealizowała też kluczowe etapy budowy zakładu produkcyjnego w Chełmie, który rozpocznie działalność w ciągu kilku miesięcy.

W II kwartale 2019 r. spółka osiągnęła 12,9 mln zł przychodów wobec 12,4 mln zł r/r, przy 2,6 mln zł EBITDA (2,7 mln zł r/r) i 0,6 mln zł zysku netto (0,9 mln zł r/r).

Niższe wyniki są spowodowane m.in.: czasowym wstrzymaniem pracy zakładu w Chełmie, co przełożyło się na spadek przychodów o 0,3 mln zł w związku z realizowaną inwestycją. Kolejnymi czynnikami było przesunięcie sezonu handlowego o kilka miesięcy w obszarze najwyżej marżowych granulatów SBR i wysokim stanem zapasów u odbiorców spółki oraz wzrostem niektórych pozycji kosztowych jak energia elektryczna i wynagrodzenia.

– Obecnie trwa montaż linii technologicznej o wartości ponad 5 mln euro. Mają też miejsce prace związane z zagospodarowaniem terenu. Późną jesienią chcemy rozpocząć rozruch zakładu, a z początkiem 2020 r. prowadzić w nowym obiekcie standardową działalność operacyjną  – mówi Maciej Jasiewicz, wiceprezes grupy Recykl.

Grupa Recykl zadebiutowała w styczniu 2011 na NewConnect z kursem odniesienia 21 zł. W kwietniu zanotowała najwyższy kurs, kiedy wartość walorów wyniosła 26,5 zł, później ceny systematycznie spadały, by w kwietniu 2013 r. osiągnąć minimum w wysokości 5,16 zł. Obecny kurs to 19 zł, a kapitalizacja spółki przekracza 26 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA