Przemysł

KGL: Rośnie potencjał wytwórczy

Dostawy opakowań dla sektora spożywczego będą większe.
Foto: materiały prasowe

Zarząd KGL stawia na dalszy rozwój produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, w tym zwłaszcza dedykowanych dla sektora spożywczego. Według niego to obszar o dużym potencjale wzrostu i dobrych perspektywach. Z tego też powodu instalowane są kolejne linie technologiczne i urządzania mające z jednej strony przyczynić się do wzrostu potencjału wytwórczego, a z drugiej do obniżenia jednostkowych kosztów produkcji. W efekcie obecnie grupa dysponuje rocznymi zdolnościami produkcyjnymi 1,75 mld szt. różnego rodzaju opakowań. Dla porównania w 2020 r. wytworzyła ich 1,37 mld szt. KGL mocno inwestuje też w badania nad rozwiązaniami, które umożliwią grupie wdrożenie innowacyjnych produk-tów i tym samym uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku. W realizacji tego celu pomaga zwłaszcza niedawno utworzone centrum badaw-czo-rozwojowe.

Drugim po produkcji kluczowym biznesem grupy jest dystrybucja granulatów tworzyw sztucznych. W tej dziedzinie spółka od pewnego czasu obserwuje istotne zmiany. Przede wszystkim rośnie sprzedaż tzw. tworzyw technicznych, co wymaga równoczesnego prowadzenia doradztwa technicznego i technologicznego dla klientów. Nagrodą za to są jednak stosunkowo wysokie marże uzyskiwane ze sprzedaży.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.