Przemysł

XTPL pozyskało środki na rozwój

Pracujemy z globalnymi korporacjami, które potwierdzają, że nasza technologia jest przełomowa – mówi prezes.
Fotorzepa

O ponad 4 proc., do 147 zł, drożały w piątek akcje XTPL w reakcji na informację o uplasowaniu emisji o wartości ponad 10 mln zł. Inwestorzy objęli maksymalną pulę z przedziału 68–78 tys. akcji. XTPL podkreśla, że zainteresowanie było tak duże, iż pulę zwiększono, bo najpierw spółka chciała sprzedać 55–65 tys. papierów. Cena wynosiła 130 zł. Blisko połowa akcji trafiła do zagranicznych inwestorów instytucjonalnych.

Ambitne plany

XTPL jest jeszcze przed komercjalizacją swojej technologii, ale zapewnia, że idzie ona zgodnie z planem. Nawiązało biznesowe relacje z partnerami przemysłowymi, m.in. z sektora wyświetlaczy i inteligentnego szkła. – Obszary te dają potencjał wielomilionowych kontraktów – sygnalizuje Filip Granek, prezes spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.