REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Geotrans: Szykuje się rekordowy podział zysku

Geotrans, notowana na NewConnect spółka zajmująca się gospodarką odpadową, planuje w tym roku wypłacić rekordową dywidendę i przeprowadzić buyback. Jej notowania od początku roku wzrosły o blisko 140 proc., do 21 zł.
Foto: Adobestock

Spółka dynamiczne rozwija się od wielu lat i dzieli się zyskiem, co jest doceniane przez inwestorów. Tylko w zeszłym roku jej akcje podrożały aż o 460 proc. W tym roku zarząd rekomenduje wypłatę 4 mln zł, co oznacza wypłatę 0,8 zł na akcję, przy stopie dywidendy na poziomie 3,8 proc.

– Stabilna i komfortowa sytuacja operacyjna i finansowa, połączona z mocnymi perspektywami, pozwala nam na rekordowy podział zysków z akcjonariuszami Geotransu. Naszą intencją jest wypłata zarówno najwyższej w historii dywidendy, jak i przeprowadzenie buybacku – mówi Przemysław Weremczuk, prezes Geotransu. Zarząd planuje przeznaczyć na program skupu akcji do 1,95 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA