REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Columbus Energy. Rosnąca popularność fotowoltaiki wygenerowała rekordowe wyniki

Ubiegły rok dla działającej w branży fotowoltaiki spółki był rekordowy pod wieloma względami. Firma znacząco zwiększyła skalę działalności, a jej wyniki wzrosły rok do roku o kilkaset procent. Od początku roku akcje Columbus Energy zdrożały o 5 proc., do 14,9 zł.
Foto: Adobestock

Skonsolidowane przychody wyniosły w 2019 r. 209,9 mln zł w porównaniu z 63 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wzrósł z 2 mln zł do 11,67 mln zł w 2019 r.

Tak znacząca poprawa wyników to efekt konsekwentnej realizacji strategii i zwiększania udziału w rynku. Obecnie ponad 14 tys. rodzin i firm korzysta z fotowoltaiki od Columbus Energy o łącznej mocy przekraczającej 86 MW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA