Przemysł

W tym roku kolejny rekord sprzedaży

Producent urządzeń pomiarowych 66 proc. swoich przychodów osiąga na zagranicznych rynkach.

Adam Żurawski, prezes Aplisensu, widzi potencjał do wzrostu na kluczowych dla spółki rynkach.

Foto: R. Gardziński

– Jeśli uda nam się zrealizować cele zawarte w strategii, to obecny rok powinien okazać się dla grupy lepszy niż ubiegły pod względem sprzedaży. Pociągnie to za sobą także poprawę wyniku netto – zapowiada Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

Przychody producenta urządzeń pomiarowych w 2018 r. po raz pierwszy w historii przekroczyły 100 mln zł. Sięgnęły 105,7 mln zł i były o 6 proc. wyższe niż przed rokiem. Było to możliwe głównie dzięki poprawie sprzedaży w Polsce, krajach wschodnich oraz Unii Europejskiej, a także konsolidacji pod koniec roku przejętej spółki CZAH – Pomiar. Zysk netto grupy wyniósł 14,3 mln zł, co jest wynikiem porównywalnym z osiągniętym w roku 2017, jeśli oczyścimy go ze zdarzeń jednorazowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.