Przemysł

Krakchemia: Rozbudowa oferty

Od początku roku działania zarządu Krakchemii koncentrują się na wdrażaniu tych elementów strategii firmy, które związane są z rozbudową oferty i dywersyfikacją dostawców w podstawowym biznesie, czyli handlu granulatami tworzyw sztucznych.

Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii, prowadzi rozmowy w sprawie dostaw tworzyw m.in. z producentami z Azerbejdżanu i Ukrainy.

Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

– Cały czas prowadzimy rozmowy i negocjacje z różnymi producentami m.in. z Azerbejdżanu i Ukrainy. Do chwili podpisania konkretnych umów nie chcemy informować, jakie produkty nowych firm będziemy mieli w ofercie – mówi Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii. Przyznaje, że liczył na szybsze zakończenie negocjacji. Te jednak z różnych powodów przedłużają się. Co do zasady spółka jest zdeterminowana rozszerzać ofertę m.in. o spieniany polistyren czy tworzywa konstrukcyjne. Zmusza ją do tego polityka prowadzona przez niektórych producentów tworzyw w regionie, bardziej zainteresowanych bezpośrednią sprzedażą do końcowych odbiorców niż do pośredników. – Na rynku granulatów sytuacja się pogorszyła ze względu na sankcje nałożone na Iran. Tamtejsi producenci byli istotnym dostawcą tworzyw do Europy, które wielu odbiorców znało i ceniło – twierdzi Zdebski. Dodaje, że końcówka ubiegłego roku i początek tego roku były na rynku granulatów okresem wyczekiwania. Mimo że ceny nie były zbyt wysokie, to firmy przetwarzające tworzywa wstrzymywały się z zakupami, licząc na ich spadki.

Krakchemia wdraża w życie również inne pomysły. – Co do zasady w każdym z dotychczas zaplanowanych projektów odnotowujemy postępy. Na ich zakończenie i pełne efekty ekonomiczne trzeba jednak poczekać, gdyż najpierw musimy rozszerzyć ofertę i pozyskać nowych dostawców granulatów – uważa Zdebski. Informuje, że w zakresie wyjścia na rynek z ofertą produktów do profesjonalnego czyszczenia maszyn, urządzeń i hal spółka niedawno zarejestrowała markę, pod którą będzie oferować tego typu wyroby. Z kolei w obszarze rozwoju sprzedaży internetowej potrzebuje jeszcze około dwóch miesięcy na zakończenie budowy własnej, nowoczesnej platformy służącej do tego celu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.