REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

AC Autogaz: Rośnie popyt na instalacje gazowe

Popytowi na wyroby producenta instalacji LPG i CNG sprzyjały wyższe ceny ropy naftowej i paliw konwencjonalnych, powodując atrakcyjną na większości rynków relację autogazu do benzyny i diesla. i sprawiając, że wyniki za 2018 r. były rekordowe.
Foto: materiały prasowe

– Coraz bardziej powszechne ograniczenia dla pojazdów z dieslem, pomimo znaczącego wzrostu samochodów hybrydowych i trendu elektromobilności, otwierają dla aut napędzanych gazem nowe możliwości. Wciąż bardzo ważny jest aspekt ekonomiczny, gdyż te paliwa alternatywne są średnio o połowę tańsze od konwencjonalnych, nawet przy niskich cenach ropy – podkreśla Katarzyna Rutkowska, prezes AC.

W 2019 roku zarząd liczy na efekt wzrostu mocy produkcyjnych. – W połowie 2018 r. rozpoczęliśmy modernizacje i rozbudowę części produkcyjnej zakładu, magazynu i administracji. Pierwszy etap inwestycji w postaci hali wtrysku tworzyw sztucznych i narzędziowni planujemy oddać do użytku z końcem I kwartału 2019 r., II etap zaś chcemy zakończyć z początkiem IV kwartału br. Szacujemy, że po zakończeniu programu inwestycyjnego, wliczając systematyczne zakupy nowych maszyn i urządzeń, nasze moce wzrosną o około 25 proc. – informuje Rutkowska. Według założeń zarządu w 2019 r. nakłady inwestycyjne netto, wliczając inwestycje odtworzeniowe, wyniosą ok. 22 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA