Przemysł

Sunex: dobre wyniki mimo pandemii

Notowana na głównym parkiecie GPW spółka działa na wielu zagranicznych rynkach. Dzięki temu produkt, który nie jest popularny w Polsce, może sprzedawać w innym państwie, gdzie istnieje na niego zapotrzebowanie.

Romuald Kalyciok, prezes Sunexu, mówi, że spółka obiecuje sobie bardzo dużo po planowanym przejęciu.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Sunex przyznaje, że sytuacja na rynku OZE, szczególnie w Europie Zachodniej, jest bardzo dobra. Ponadto zarząd liczy na znaczne synergie z planowanego przejęcia w Polsce. Od początku roku akcje zdrożały o 24 proc., do 6,3 zł.

Dobrze mimo pandemii

W 2020 r. przychody spółki wyniosły blisko 84,7 mln zł, co oznacza wzrost o 36,1 proc. rok do roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.