REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Korporacja KGL: Rośnie produkcja opakowań

Korporacja KGL wypracowała w 2019 r. 392,6 mln zł przychodów, co jest wynikiem o 4,5 proc. lepszym niż rok wcześniej. O ile jednak wpływy z produkcji opakowań dla sektora spożywczego wzrosły aż o 21,8 proc., o tyle dystrybucja granulatów tworzyw sztucznych spadła o 11,2 proc.
Foto: materiały prasowe

To konsekwencja polityki zarządu, który od pewnego czasu mocno stawia na inwestycje w nowe maszyny do produkcji folii i opakowań. Jego celem jest zresztą nie tylko zwiększenie skali produkcji, ale i uzyskanie przewagi technologicznej nad konkurentami. Z tego też powodu firma nadal zamierza stosunkowo dużo inwestować w badania i rozwój, know-how i infrastrukturę technologiczną. Ponadto szuka nowych rozwiązań opartych na idei tzw. gospodarki o obiegu zamkniętym. Są one m.in. związane ze zmniejszaniem zużycia tworzyw w produkcji czy wykorzystaniem odpadów jako surowców do produkcji tych samych bądź innych wyrobów.

Spółka informuje, że jej działalności sprzyja utrzymująca się koniunktura w przemyśle, w tym zwłaszcza w branży opakowań. W ostatnich miesiącach zapotrzebowanie na tego typu wyroby było dość wysokie, w szczególności na opakowania do żywności. To korzystne zjawisko dla Korporacji KGL, gdyż w tym biznesie spółka uzyskuje znacznie lepsze marże niż na dystrybucji granulatów. Po trzech kwartałach ub.r. rentowność sprzedaży brutto (zysk brutto ze sprzedaży do przychodów) na działalności produkcyjnej wyniosła 21,1 proc., a na dystrybucyjnej 9,9 proc. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA