REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Amica z ponad 3 mld zł obrotów

Szacunkowe dane wskazują, że w 2019 r. polski producent AGD zwiększył sprzedaży o 3 proc., a 166,1 mln zł zysku operacyjnego oznacza wzrost wskaźnika o 9 proc.
Foto: parkiet.com

- Otoczenie biznesowe i presja kosztowa pozostawały wyzwaniami w całym zeszłym roku i widzimy je również obecnie. Konsekwentnie realizujemy jednak strategię wzrostu z nastawieniem na jednoczesny wzrost realizowanych marż. W ostatnim, czwartym kwartale, szacunkowa rentowność operacyjna była wyższa w ujęciu rok do roku o 0,6 pkt. proc., co potwierdza skuteczność naszych działań przy korzystnym ustabilizowaniu makrootoczenia – wskazuje Michał Rakowski, Członek Zarządu Grupy Amica ds. finansowych.

- Zyskujemy również dzięki podjętym działaniom proefektywnościowym, z których dotychczas największą jednostkową inwestycją był automatyczny magazyn wysokiego składowania wraz z centrum logistycznym przy fabryce kuchni we Wronkach. Na inwestycje w okresie czterech lat przeznaczamy około 500 mln zł, w tym dużą część na automatyzację i cyfryzację. Naszym celem, wynikającym ze strategii HIT2023, jest przekroczenie 4 mld zł sprzedaży przy dalszym wzroście marż już w 2023 roku – dodaje.

Wzrost Grupy Amica wspiera ekspansja produktowa - do oferty wprowadzono w roku 2019 nowe linie produktów Q-type oraz X-type.

Spółka generuje ponad 70 proc. skonsolidowanych przychodów dzięki sprzedaży na blisko 70 rynkach zagranicznych. 

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA