REKLAMA
REKLAMA

Profesjonalny inwestor

Bitcoin czeka na impuls. Czy będzie nim nowa usługa finansowego giganta?

Depozyty kryptowalutowe dla klientów instytucjonalnych będą udostępnione w marcu przez Fidelity Investments.
Foto: AFP

Od połowy listopada ubiegłego roku notowania bitcoina spadły o prawie 50 proc. Na razie kurs trzyma się nad okrągłą barierą 3000 USD, ale ewidentnie brakuje mu pretekstu do silniejszego wzrostu. Miały nim być fundusze ETF, ale ostatnio CBOE – przynajmniej tymczasowo – wycofała się z tego projektu. Ponadto powstać miała platforma Bakkt, ale na razie wiemy, że jej start został odroczony w związku z oczekiwaniem na zgodę organu regulacyjnego. W ostatnich dniach w mediach pojawiła się jednak kolejna iskra nadziei dla bitcoinowych byków. Tym razem dość dużego kalibru.

Bitcoinowe produkty

To, że gigant finansowy Fidelity zamierza wprowadzić usługi depozytowe, wiadomo od dawna. Ogłosił to bowiem oficjalnie w październiku 2018 r., zaznaczając, że chce stopniowo wprowadzać całą gamę kryptowalutowych produktów dla inwestorów instytucjonalnych, czyli na przykład fundusze hedgingowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA