REKLAMA
REKLAMA

Parkiet TV

Jak zdać egzamin na maklera?

Paweł Cymcyk, szef Związku Maklerów i Doradców, będzie gościem Piotra Zająca w piątkowym Parkiet TV. Tematem rozmowy będzie strategia na zdobycie licencji maklerskiej.
Foto: parkiet.com

Już 27 października Komisja Nadzoru Finansowego przeprowadzi kolejny egzamin na maklera papierów wartościowych. Nie jest to łatwy sprawdzian. Test zawiera 120 pytań, z czego połowa dotyczy prawa związanego z rynkiem kapitałowym, a połowa to zadania z matematyki finansowej i technik notowań giełdowych. Średnio na każde zadanie jest 1,5 minuty. Żeby zdobyć licencję trzeba mieć minimum 160 pkt. A żeby było „weselej", za złe odpowiedzi są punkty ujemne. To wszystko sprawia, że do egzaminu trzeba się dobrze przygotować i odpowiednio nastawiać.

W piątkowym Parkiet TV wspólnie z Pawłem Cymcykiem ze Związku Maklerów i Doradców spróbujemy nakreślić kilka najważniejszych wytycznych, które mogą przybliżyć przyszłych maklerów do zdania egzaminu. Porozmawiamy o tym jak się przygotowywać i jaką strategię przyjąć podczas pisania samego egzaminu.

Zapraszamy na program o 12.00 na parkiet.com i youtube.com/parkiettv.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA