Parkiet PLUS

Sportowy duch

Mazda RX-7 to samochód, który na swoją legendę zapracował z jednej strony sukcesami sportowymi, z drugiej znakomitym prowadzeniem i niezawodnością.
Kultowa? O tak – Mazda RX-7 to samochód, który zasługuje na swoją legendę.
White

 

RX-7 debiutowała w 1978 r. Spodobała się od razu, bo samochód jest rzeczywiście udany, ma piękną sylwetkę i proporcje. W oczy rzuca się też pewne podobieństwo do Porsche 924, które zaprezentowano dwa lata wcześniej. Jak na sportowe auto przystało, Mazda miała świetną aerodynamikę, jak na swój czas wręcz wzorową, współczynnik oporu powietrza Cx wynosi 0,36.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.