REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Wyceny akcji na amerykańskiej giełdzie coraz bardziej niepokojące

USA › Kolejne wskaźniki pokazują, że wyceny amerykańskich spółek urosły do astronomicznych rozmiarów. Widać analogię do poprzednich kryzysów, co nie wróży rynkom na Wall Street najlepiej.
Bloomberg

Amerykańska giełda jest rozgrzana do czerwoności, a indeksy są na historycznych szczytach. Euforia nie może jednak trwać wiecznie. Eksperci coraz wyraźniej mówią o tym, że amerykańskie spółki są przewartościowane.

Sky is the limit?

Po ostatnim rajdzie na Wall Street wyceny tamtejszych spółek zaczynają budzić obawy. Od początku stycznia 2019 r. S&P 500 wzrósł o blisko 35 proc. Indeks ten w ostatnim czasie z dnia na dzień ustanawiał kolejne szczyty. Podobnie jest w przypadku indeksów Dow Jones i Nasdaq, które również są najwyżej w historii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA