Parkiet PLUS

Ile kosztuje wejście na NewConnect

Po kilku latach marazmu na rynku alternatywnym znów widać duży ruch. Wzrosła aktywność inwestorów, przybywa też firm, które chcą wejść do obrotu. Na jakie wydatki muszą się przygotować?

Do debiutu na NewConnect szykuje się kilkadziesiąt spółek. Obecnie jest ich notowanych ponad 370.

Foto: materiały prasowe

NewConnect powstał w 2007 r. jako rynek akcji prowadzony przez GPW w formule alternatywnego systemu obrotu. Opisujący go wskaźnik – NCIndex – charakteryzuje się dużą zmiennością. Od połowy marca 2020 r. do sierpnia zanotował imponujący, ponaddwukrotny wzrost, od tego czasu porusza się w trendzie bocznym. Podobnie jak na głównym parkiecie, na NewConnect od kilku miesięcy również obserwujemy wzmożony ruch na rynku pierwotnym. Aż kilkadziesiąt firm czeka w kolejce do debiutu. Jeszcze większa jest grupa przedsiębiorstw, które dopiero zastanawiają się, czy warto wchodzić na ten rynek i czy w ogóle je na to stać.

Szacunkowe koszty przygotowania i przeprowadzenia oferty akcji przeciętnie wynoszą łącznie około kilku procent wartości pozyskanego dla spółki kapitału.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.