Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Początek nowego tygodnia przyniósł dawno niewidziane spadki na rynkach akcji, które nieco pomniejszyły tegoroczne zwyżki indeksów. Tymczasem rynek obligacji nie daje oddechu. W ostatnich dniach rentowności polskich papierów dziesięcioletnich przebiły (ceny spadły) szczyty z maja, docierając do poziomów ostatnio notowanych przed cięciem stóp procentowych. Rynek sygnalizuje w ten sposób oczekiwania na podwyżki stóp w związku z najwyższą od 20 lat inflacją. Dodatkowo w tle, wraz z innymi walutami rynków wschodzących, słabnie złoty.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Listy zastawne banków hipotecznych zabezpieczone kredytami hipotecznymi, uchodzą za najmniej ryzykowne papiery wartościowe. Ale nie znaczy to jeszcze, że będą pasowały do każdego portfela inwestycyjnego.
Obligacje mogą być atrakcyjnym źródłem budowania długoterminowej płynności, zwłaszcza w środowisku malejących stóp procentowych – twierdzi wiceprezes Ewa Ogryczak.
Ministerstwo Finansów przedstawiło ofertę detalicznych obligacji skarbowych na lipiec. Na co mogą liczyć inwestorzy?
Kłopoty Ghelamco i przecena obligacji to najgoręcej dyskutowany temat, jeśli chodzi o deweloperów na rynku długu korporacyjnego. Jednak kolejni przedstawiciele branży są w stanie plasować spore transze.
Emisje obligacji kierowane do szerokiego grona nabywców na podstawie prospektów emisyjnych nie rozpieszczały inwestorów różnorodnością czy promocyjnymi stawkami, za to pozwalały lokować kwoty znacznie większe niż w latach wcześniejszych.
Windykator może pozyskać od inwestorów indywidualnych nawet 100 mln zł.