REKLAMA
REKLAMA

Obligacje

Prawo. Emitenci szykują się do nowej ustawy o ofercie

Tylko w ostatnich kilku dniach o zamiarze przeprowadzenia publicznej emisji obligacji poinformował Atal, natomiast Komisja Nadzoru Finansowego podała, że wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego obligacji złożył PKO Leasing.
Foto: Adobestock

Nie oznacza to jednak zwrotu emitentów w kierunku inwestorów indywidualnych. Atal od razu zaznaczył, że swoją emisję skieruje do inwestorów profesjonalnych, PKO Leasing na razie odmówił udzielenia informacji.

Działania emitentów mogą mieć związek z przygotowaną przez rząd i procedowaną w Sejmie (pierwsze czytanie miało miejsce 30 sierpnia, 10 września sprawozdanie złoży Komisja Finansów Publicznych) nowelizacją ustawy o ofercie publicznej i obowiązującym obecnie rozporządzeniem unijnym, które pozwala na przeprowadzenie emisji publicznej bez zatwierdzania prospektu. Atal przeprowadził w tym roku już jedną emisję prywatną, zatem kolejna powinna mieć status emisji publicznej, prospekt nie będzie jednak wymagany, jeśli (to już wyjątek z przygotowywanej noweli) obligacje zostaną zaoferowane inwestorom posiadającym już obligacje Atalu. Ponieważ w październiku deweloper ma do wykupienia papiery warte 80 mln zł, chodzić może dokładnie o przypadek opisany w projekcie ustawy – obecnym posiadaczom obligacji zostanie zaoferowana możliwość objęcia nowej serii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA