REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Zarządzanie najmem mieszkań, czyli ile kosztuje święty spokój

Firmy zarządzające wynajmowanymi lokalami pobierają zwykle od 7 do 15 proc. prowizji. Ostateczna stawka zależy od zakresu usług i liczby lokali. Ale właścicielowi nieruchomości nie zawsze się to opłaca.

Na wynajem jest kupowanych ok. 35 proc. mieszkań deweloperskich. Do tego dochodzą lokale z drugiej ręki.

Foto: Archiwum

Na sześciu rynkach – w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi – deweloperzy sprzedadzą w tym roku 62,5 tys. mieszkań – przewiduje firma doradcza Reas. W zeszłym roku nabywców znalazło 72,8 tys. nowych lokali.

Na wynajem jest kupowanych ok. 35 proc. mieszkań deweloperskich. Do tego dochodzą mieszkania z drugiej ręki. Rynek najmu szybko rośnie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA