REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Inwestorzy z odległych zakątków ciągną do Polski

Nieruchomości komercyjne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem funduszy. W ubiegłym roku padł kolejny rekord wartości transakcji na naszym rynku.

Największą transakcją na rynku biurowym był zakup wieży kompleksu Warsaw Spire przez Immofinanz.

Foto: materiały prasowe

W 2019 r. wartość transakcji związanych z nieruchomościami komercyjnymi w Polsce wyniosła ok. 7,6 mld euro (32,5 mld zł), o 5 proc. więcej rok do roku. To nowy rekord.

Według szacunków firmy doradczej Savills nieco ponad połowę udziałów w tym torcie mieli inwestorzy z Europy, jedną piątą gracze z Singapuru, Korei Południowej, Filipin, Australii, Japonii i Indii, 11 proc. RPA, 6,5 proc. – Amerykanie. Perspektywom rynku poświęcony był panel podczas Spotkania Liderów Branży Nieruchomości.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA