Medycyna i zdrowie

Boruta-Zachem: Ważne przejęcie

Grupa Boruta-Zachem przejęła spółkę InventionBio, obejmując pakiet 60 proc. jej walorów. Wycena podmiotu została ustalona na 306 mln zł. Transakcja obejmowała 120 mln akcji spółki, które zostały nabyte za ponad 115 mln zł ze zniżką 37,3 proc. Pieniądze na operację pochodziły z emisji 150 mln akcji serii F, których cena wyniosła 0,68 zł.
Foto: materiały prasowe

– Włączenie spółki wiąże się przede wszystkim ze znaczącymi efektami synergii i konsolidacją wyników. Komponenty będące wynikiem innowacyjnego technologicznie procesu biorafinacji śruty rzepakowej będą mogły znaleźć zastosowanie w naszych produktach OnlyBio. Jest to dla nas duże wydarzenie – informuje Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruty-Zachemu.

Obie spółki zamierzają zadebiutować na GPW w 2021 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.