Medycyna i zdrowie

Nestmedic: Umowa w Kenii

W poniedziałkowe popołudnie akcje telemedycznej spółki Nestmedic notowanej na małej giełdzie drożały o ponad 5 proc., do 7,35 zł. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na informację o podpisaniu umowy z firmą eMedica Ltd., z siedzibą w Nairobi, stolicy Kenii.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

 

Spółka oferującą szereg rozwiązań telemedycznych wspierających system ochrony zdrowia w Afryce poszerzy swoje portfolio o mobilne KTG Pregnabit, którego właścicielem jest Nestmedic. Umowa została podpisana na czas próbny do 24 marca 2018 r. – eMedica Ltd. zapewnia wysokiej jakości usługi telemedyczne oraz przełomowe technologie, pomagające w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów w Afryce. Cieszymy się, że rozpoczynamy współpracę na tak perspektywicznym i szybko rosnącym rynku. Ale to dopiero początek. Obecnie otrzymujemy zapytania dotyczące systemu Pregnabit niemal z całego świata. Wkrótce będziemy informować o kolejnych wdrożeniach, również w krajach Unii Europejskiej – mówi Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Zarząd zwraca uwagę, że na kontynencie afrykańskim, zmagającym się z ograniczonym dostępem do opieki medycznej i brakiem wykwalifikowanej kadry lekarskiej, rozwiązania z zakresu telemedycyny trafiają na chłonny rynek. System Pregnabit może być szczególnie pożądany i pożyteczny m.in. w Kenii oraz we wschodniej Afryce, gdzie nawet duże szpitale rzadko wyposażone są w stacjonarne KTG. Jeszcze rzadziej zatrudniają specjalistów potrafiących interpretować wyniki badań.

Obecnie Pregnabit dostępny jest jedynie w Polsce w ponad 40 placówkach. MKT

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.