Medycyna i zdrowie

Potrzeba przestrzeni

Centrum badawczo-rozwojowe to zawsze duży krok w rozwoju spółki biotechnologicznej. Przykładem może być Celon Pharma, która we wrześniu zakończyła prace nad budową własnej siedziby.
Foto: materiały prasowe

To jedna z większych i ważniejszych firm z tego sektora, które są notowane na polskiej giełdzie, ale ambicje podobnego pokroju mają także firmy notowane na NewConnect.

InventionMed, technologiczna firma z branży medycznej, chce rozpocząć budowę centrum innowacyjnych symulacji medycznych w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w Bydgoszczy. Spółka kupiła już nieruchomość o powierzchni ponad 2 tys. mkw. za ponad 4 mln zł. Wstępny projekt zakłada budowę pięciokondygnacyjnego budynku. Całkowita wartość projektu to 29,5 mln zł, dodatkowo spółka uzyskała dofinansowanie z resortu rozwoju na 16 mln zł. Realizację projektu wesprze notowana na NewConnect spółka SoftBlue.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.