Medycyna i zdrowie

Infoscan: prywatna emisja zakończona sukcesem

Spółka poinformowała o zakończeniu subskrypcji 130 tys. akcji objętych po 3 zł w ramach emisji prywatnej. Cena emisyjna jest większa o prawie 7 proc. od średniej ceny zamknięcia na przestrzeni ostatniego miesiąca. Jest też o 20 proc. wyższa od ceny zamknięcia z 9 października bieżącego roku.

Piotr Sobiś, prezes Infoscanu

Foto: materiały prasowe

Akcje zostały wyemitowane w ramach kapitału docelowego uchwalonego przez NWZ firmy we wrześniu 2018 r. Środki pozyskane w ramach emisji zostaną przeznaczone na rozwój działalności, głównie na rynku polskim.

– Dzięki emisji uzupełniającej zgromadziliśmy 390 tysięcy zł, które pomogą nam rozwinąć działalność komercyjną na rynku polskim. Ponadto inwestor, który zgłosił się do Infoscanu, aby objąć emisję zdecydował się zapłacić za akcje więcej niż ich aktualna wartość rynkowa - tłumaczy Piotr Sobiś, prezes zarządu Infoscan. - Od listopada zaczynamy współpracę z dyrektorem sprzedaży posiadającym 20-letnie doświadczenie w sprzedaży urządzeń medycznych oraz farmaceutycznych. Będzie on odpowiadał za budowę sieci sprzedaży. Chcemy również rozwinąć działalność ScanLink Medical, naszej placówki medycznej - dodaje.

Wartość waloru Infoscan wynosi obecnie 2,5 zł, z kolei kapitalizacja spółki to ponad 11,9 mln zł.

Powiązane artykuły