REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Blirt: Eksport i testy na plus

Czwartkowa sesja była bardzo udana dla notowanego na NewConnect producenta enzymów. Po godzinie 12 walory firmy drożały o ponad 15 proc., do 14,2 zł. Przed rozpoczęciem sesji spółka przedstawiła wstępne wyniki za II kwartał. Przychody ze sprzedaży wyniosły 12,3 mln zł wobec 2,5 mln zł w II kwartale 2019 r. Z kolei zysk netto wzrósł rok do roku z 0,4 mln zł do 5,8 mln zł.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Jak tłumaczy Blirt, największy wpływ na wyniki miała realizacja zamówień na dostawę produktów dla zagranicznych klientów, w szczególności producentów zestawów diagnostycznych. Znaczący udział w sprzedaży ciągle stanowią testy do detekcji koronawirusa, który Blirt dystrybuuje w Polsce.

Na początku tygodnia spółka informowała również, że realizacja jednego zamówienia została wstrzymana na poziomie 21 proc., czyli 72 tys. euro, przez rezygnację klienta, którego nazwy nie podano. Jednak Blirt dalej utrzymuje współpracę z kontrahentem w zakresie innych dostaw produktów związanych z ekstrakcją i detekcją wirusów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA